تاریخچه شیشه سکوریت

یک شیمیدان فرانسوی ادوارد بندیکس در سال ۱۹۰۳ میلادی نوعی شیشه را با ترکیبات شیمیایی تولید کرد که دیرتر ترک بر میداشت و بعدها پس از انجام تحقیقات بیشتر شیشه هایی را ساخت با نام شیشه سکوریت که استحکام بیشتری داشتند. که در صنعت ساختمان , شیشه ایمنی خودرو و شیشه عینک ایمنی کاربرد دارد. با این حال هنوز هم دانشمندان در تحقیق و به دنبال تولید شیشه ای هستند که دارای مقاومت بیشتر ، ضخامت کمتر ، قیمت پایین تر و شفاف تر از شیشه های سکوریت مورد استفاده در حال حاضر باشد.

 

نصب و رگلاژ و تعمیر شیشه سکوریت و شیشه میرال
تاریخچه شیشه سکوریت در ایران

تاریخچه شیشه سکوریت در ایران

از ۴۰ سال پیش تاکنون در ایران از شیشه سکوریت ( نشکن ) استفاده می شود. اولین کارخانه به نام شیشه میرال در تهران شروع به تولید کرد و با گذشت زمان تمایل برای ایجاد کارخانه و تولیدات بیشتر نیز افزایش یافت. به دلیل این که کارخانه شیشه میرال مدت زمان طولانی به صورت انحصاری این محصول را تولید می کرد برخی از افراد این شیشه را به نام میرال هم می شناسند.

 

کارخانه تولید شیشه سکوریت

با پیدایش شیشه سکوریت و ایجاد تحولات صنعتی اولین کارخانه تولید شیشه سکوریت در کشور ایجاد شد. شیشه میرال نام اولین کارخانه ای است که  شیشه سکوریت را تولید می کرد. به دلیل این که در اوایل فقط همین کارخانه شیشه سکوریت را تولید میکرد از شیشه سکوریت به عنوان شیشه میرال هم یاد می کنند. با پیشرفت بشر کارخانه های بیشتری به تولید شیشه سکوریت پرداختند یکی از اصلی ترین تولید کنندگان شیشه سکوریت در کشور کارخانه آذرجام می باشد که محصولاتی با کیفیت عالی و ابعاد فوق العاده ای از شیشه سکوریت تولید می کند.

 

نصب و تعمیر و رگلاژ انواع شیشه سکوریت در تهران
مزیت شیشه سکوریت

مزایای شیشه سکوریت یا شیشه نشکن چیست؟

استحکام : نسبت به شیشه خام در برابر ضربه و حرارت و استحکام بیش از ۵ برابر مقاومت دارد.

 ایمنی : در هنگام شکستن به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود. بنابراین خطر آسیب رسانی ندارد و فاقد قدرت برش می باشند بنابراین صدمات در نتیجه شکست شیشه را تا حد امکان کاهش می دهد. و می توان در قسمت های مختلف ساختمان مانند حمام یا سرویس بهداشتی , بالکن ها و … از آن استفاده کرد.

 

ضخامت شیشه سکوریت تعمیرات و نصب و رگلاژ درب شیشه ای
ضخامت شیشه سکوریت

ضخامت شیشه سکوریت

شیشه های در ضخامت های مختلف تولید شده اند اما می توان گفت که بیشترین ضخامت ۱۹mm و کمترین ضخامت ۴mm و بسته به محل مورد استفاده و کاربرد آن ها در ضخامت های مختلف ارائه شده اند برای نمونه درب شیشه ای سکوریت دارای ضخامت ۱۰ میلیمتر می باشد.

 

رگلاژ و تعمیر و نصب شیشه سکوریت رنگی در تهران
شیشه سکوریت رنگی

کاربرد شیشه سکوریت رنگی

رنگ های شیشه سکوریت در تعدادی رنگ پایه موجود می باشند که با هم ترکیب می شوند و در طیف عظیمی از رنگ های مات و متالیک را ایجاد می کنند. شیشه های رنگی امروز در منزل , فروشگاه ها , حمام , بالکن , درب ها , استخر ها و … کاربرد دارند. شیشه های رنگی علاوه بر عبور دادن نور از خود زیبای بسیاری را برای محیط به وجود می آورند. ایجاد نمایی زیبا به محیط و ظاهری دکوراتیو باعث می شود که این نوع از شیشه های رنگی طرفدار خاص خود را داشته باشند. رنگ های متداول که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند برای نمونه عبارت اند از : سفید , سبز , دودی , برفی , برنر , آبی … بسته به نوع محل و نیاز مشتری می توانند انتخاب شوند.

 

انواع شیشه سکوریت

با پیشرفت تکنولوژی در این راستا شیشه سکوریت هایی متنوعی تولید شده اند. انواع شیشه سکوریت عبارت اند از شیشه لمینت و شیشه نشکن که دارای ضخامت و رنگ های مختلفی می باشند. که بسته به مکان و نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. انواع شیشه ها در قسمت های مختلف ساختمان بسیار کاربرد دارند و دارای انواع مختلفی هستند.

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *