شیشه ساتینا چیست

امروزه استفاده از شیشه ها به دلیل زیبایی , شیک بودن و نداشتن جایگزین مناسب در صنعت ساختمان بسیار در حال گسترش می باشد. همین امر سبب تولید شیشه ها در انواع مختلف شده است که هر کدام کارایی خاصی را دارند. شیشه ها در انواع مات , ساده , طرح دار , سکوریت , در ضخامت ها مختلف و … تولید شده اند که بسته به محل مورد نظر و نحوه استفاده از آن ها انتخاب می شوند.

شیشه ساتینا نوعی شیشه مات می باشد که نسبت به شیشه سند بلاست از تکنولوژی بالاتری برخوردار است. که استفاده از آن در فضای داخلی ساختمان فضای منحصر به فردی را به محیط می بخشد. شیشه ساتینا به صورت کاملا یکنواخت مات شده و هیچ نوع فضای خالی بر روی آن دیده نمی شود.

 

کاربرد شیشه ساتینا

این نوع شیشه مانند شیشه های دیگر در طی فرایندی سکوریت شده و دارای استحکام بسیار بالایی می باشد همچنین به سرعت در حال گسترش می باشد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در منازل مسکونی که دید مستقیم به داخل فضا وجود دارد می تواند به کار برده شود. همچنین علاوه بر عبور نور از خود مانع از دیده شده می شود و می توان در جاهای بسیاری از آن استفاده می شود که برای نمونه می تواند به مواردی اشاره کرد. به طور کلی از شیشه ساتینا در ساخت انواع دربهای اتوماتیک , پارتیشن ها , نماهای شیشه ای , پنجره های دوجداره , داخل ساختمان , استخر , حمام … می توان استفاده کرد.

همچنین بسیار مورد استفاده  به عنوان دیوار پوش و محیط های اداری , در رستوران های سنتی , کافه ها و درب های اتوماتیک , کشویی یا لولایی , به عنوان حمام شیشه ای , اتاق های خواب , فروشگا ها , آینه های رنگی , تراس و پنجره ها …. می باشند.

 

تفاوت شیشه سند بلاست با ساتینا

همانطور که گفته شد شیشه ساتینا نوعی شیشه مات می باشد در سند بلاست برای مات کردن شیشه نیاز به ایجاد حفره های کوچک بر روی شیشه سکوریت می باشد که این امر باعث ایجاد برآمدگی هایی ریز بر روی شیشه می شود. بنابراین در صورت وجود چربی یا گردو غبار بر روی قسمت های سند بلاست شده طرح روی شیشه, پاک کردن و حذف آن ها آسان نخواهد بود شیشه بعد از مدتی کدر شده و مثل روز اول نخواهد شد. اما در شیشه ساتینا به این صورت نیست مواد اضافی بر روی شیشه به راحتی پاک خواهند شد و اثری از چربی یا گردو غبار باقی نخواهد ماند.

تفاوت دیگر این دو نوع شیشه در حکاکی کردن آن ها است قبلا اشاره شده است که شیشه سند بلاست را می توان به راحتی در هر طرحی که مد نظر مان است حکاکی کنیم اما شیشه ساتینا این قابلیت را ندارد.

در بیشتر موارد شیشه ساتینا ابتدا به سکوریت تبدیل خواهد شد با توجه به این که ساختار این نوع شیشه به گونه ای است که با یک ضربه نه چندان محکم دچار شکستگی می شود. بنابراین بهتر است شیشه ساتینا را به شیشه سکوریت تبدیل کنیم.

 

انواع شیشه ساتینا

این نوع محصول در انواع مختلفی تولید شده است که استفاده از آن بسته به نوع کاربرد و درخواست مشتری متفاوت است:

  • شیشه سکوریت ساتینا
  • شیشه دوجداره ساتینا
  • شیشه لمینت ساتینا
  • شیشه دودی , سفید , برنز ساتینا
  • شیشه ۴ تا ۱۰ میلی متر ساتینا
مطالب مرتبط:

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *